تصاویر/ زلزله چه بر سر مسکن مهر سرپل‌ذهاب آورد؟ - خبر
.
دوشنبه - ۲۶ آذر - ۱۳۹۷
ساعت :

تصاویر/ زلزله چه بر سر مسکن مهر سرپل‌ذهاب آورد؟

زلزله شب گذشته در کرمانشاه علاوه بر اینکه بیشترین آسیب را به مسکن مهر این استان رساند، آسیبی جدی‌تر را به اعتماد ساکنان ساختمان‌هایی وارد کرد که سال‌هاست دل به گفتهٔ برخی مسئولان از ایمنی و کیفیت ساخت‌وسازها سپرده‌اند.

زلزله شب گذشته کرمانشاه  یکبار دیگر خط بطلانی کشید بر ادعای بزرگ برای طرحی کوچک به نام مسکن مهر که  طراحان آن معتقد بودند در برابر قوی‌ترین زلزله ها مقاوم است.

به گزارش صنعت نما زلزله شب گذشته در کرمانشاه بیش‌ترین آسیب را به مسکن مهر استان رساند. این در حالی است که مسئولان دولت‌های نهم و دهم بارها از مقاومت مسکن مهر در برابر زلزله خبر داده بودند و مخالفان این طرح را به باد انتقاد گرفته بودند که چرا «انگ عدم ایمنی» را به مهم‌ترین پروژه ملی کشور می‌زنید.

تصاویر/ زلزله چه بر سر مسکن مهر سرپل‌ذهاب آورد؟

تصاویر/ زلزله چه بر سر مسکن مهر سرپل‌ذهاب آورد؟

تصاویر/ زلزله چه بر سر مسکن مهر سرپل‌ذهاب آورد؟

تصاویر/ زلزله چه بر سر مسکن مهر سرپل‌ذهاب آورد؟

خسارات شدید زلزله یکشنبه‌شب به ساختمان‌های «مسکن مهر» سرپل‌ذهاب کرمانشاه یک‌بار دیگر ثابت کرد که سرمایه کشور صرف پروژه ای شد که حداقل‌های ایمنی را ندارد.

مدیران مسکن مهر در دولت‌های نهم و دهم معتقد بودند، واحدهای این طرح به دلیل ساخت‌وسازهای اصولی در برابر وقوع شدیدترین زلزله مقاوم هستند.

مهدی هدایت مدیرعامل سابق شرکت عمران پردیس جزو کسانی بود که همیشه در مقابل منتقدان سینه سپر می کرد و  می‌گفت با ساخت مسکن مهر مردم صاحب خانه‌هایی می شوند که با نازل‌ترین قیمت‌ها بالاترین کیفیت را دارد.

هدایت مدیرعامل سابق شرکت عمران پردیس سال 94 در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم گفته بود: واحدهای مسکن مهر در برابر زلزله مقاوم هستند.

او گفته بود :با توجه به نحوه طراحی، ساخت و نظارت پروژه‌های مسکن مهر واحدهای این طرح در هیچ زلزله‌ای صدمه نخواهند دید.

مسئولان دولت قبل در فرار رو به جلو منتقدان مسکن مهر را به عدم حمایت از طرح های ملی متهم می کردند و معتقد بودند این طرح علاوه بر توانمندسازی پیمانکاران، باعث شد فناوری‌های جدید ساخت‌وساز در قالب صنعتی وارد کشور شود و ارتقای کیفیت ساخت‌وساز نیز رهاورد دیگر طرح مسکن مهر است، امتیازی که این ساختمان‌ها را از سایر ساخت‌وساز متمایز کرده است.

اشتراک این مطلب

برچسب‌ها

درباره ی صنعت نما

يك رسانه پويا و پيشرو مي‌تواند مطالبات فعالان صنعت و معدنکاران را نمايندگي و افكار عمومي را با جايگاه و پتانسيل‌هاي اين بخش آشنا سازد. در آن صورت مسئولان و تصميم‌گيران نيز متناسب با اين جايگاه عمل خواهند كرد.

 

"صنعت نما" مي‌خواهد چنين رسانه‌اي باشد؛

ارایه سريع و لحظه‌اي اخبار، جمع‌آوري خبر و تحليل آن ها و بررسي فرصت‌ها و چالش هاي پيش‌روي صنعت.

آخرین ویدئوها

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین خبرها و اخبار، در خبرنامه صنعت نما عضو شوید.